Če
14
2010

Neila znovu vytancovala první místo

Napsal uživatel Administrator Aktualizováno (06 Prosinec 2016)
PDFTiskEmail

V sobotu 5. června se na nádvoří zámku v Uherském Ostrohu sjely orientální tanečnice z blízkého i dalekého okolí, aby předvedly své taneční umění na dalším ročníku národní přehlídky skupinového orientálního tance Světlo Orientu. V letošním roce z krajského kola v Kopřivnici postoupila rýmařovská děvčata ve třech kategoriích. Každým rokem roste jak úroveň taneční, tak kostýmů, které výrazně dotvářejí celkový dojem z tance. Uspět pak není vůbec jednoduché.

A proto těší, že ani letos jsme neodjížděly bez medaile. Ve velké konkurenci Neila zvítězila ve čtvrté kategorii - tanečnice nad 18 let. Tato děvčata byla v Uherském Ostrohu už potřetí. Před dvěma lety byly vítězkami 3. kategorie, loni skončily třetí. Letošní příprava byl trochu jiná než v předešlých letech. Jsou totiž všechny studentky - vysokoškolačky a středoškolačky, které se sjížděly na tréninky jen o sobotách, ale takřka pravidelně. A to svědčí o tom, že mají tanec opravdu rády a najdou si na něj čas. A výsledek je vidět. Ocenila to i porota, ve které nechyběly ani takové odbornice jako Anife Vyskočilová a Vendula Uhýrková - profesionální lektorky. Lucko, Regíno, Vlaďko, Adriano, Andrejko,  Jitko, Markéto, Nelo, blahopřejeme!
Ostudu Rýmařovu nedělaly ani mladší tanečnice, předvedly velmi pěkné výkony. Ty desetileté měly trochu nevýhodu, byly ve své kategorii nejmladší. Ale jistě se příští rok vrhnou do přípravy tak, aby byly opět rovnocennými soupeřkami těm čtrnáctiletým a patnáctiletým.
Děkuji všem děvčatům a jejich lektorkám za úspěšnou reprezentaci a rodičům za pomoc při dopravě a velkou podporu na soutěžích. Helena Tesařová

 


fotogalerie: zde